Hakkımızda

Emir Gümrük > Hakkımızda

EMİR GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ & LOJİSTİK HİZMETLERİ

Yolculuğuna, Koç Holding bünyesinde bulunan Ram Dış Ticaret tecrübesi ve bilgi birikime sahip Mustafa Tevfik Dişkaya ile 1990 yılından bugüne gelen iş tecrübesi ile iş ahlakı ve dürüstlük, girişimcilik, hizmet kalitesi ile müşteri memnuniyeti ilkelerine bağlı olarak müşterilerimizin zaman içinde güvenini kazanmıştır.

Emir Gümrük Müşavirliği 1990 yılından beri Türkiye’nin önde gelen sanayi, ticaret şirketlerine gümrük müşavirliği hizmeti vermektedir. Beyaz Eşya, Elektrik-Elektronik, Tekstil-Konfeksiyon, Makine, Kimyevi Maddeler, Plastik, Madencilik, Gıda, v.s. gibi farklı sektörlerden firmalar portföyümüzdedir.

Şirketimiz her biri kendi alanında uzman bir ekibe sahip olup, ithalat ve ihracat işlemleri için ayrı departmanlar oluşturmuş ve bu departmanlarda her firmaya özel, nitelikli ve müşteri odaklı hizmet prensibi ile hareket eden müşteri temsilcilerimiz çalışmaktadır. Haydarpaşa, Erenköy, Gebze, Halkalı, Ambarlı ve Atatürk Hava Limanı şubeleri başta olmak üzere Anadolu ve Avrupa yakalarının tüm bölgelerine hizmet vermektedir.

Şirketimiz, gelişen iş hacmi doğrultusunda Gemlik, Eskişehir, İzmir, Çorlu-Çerkezköy ve Mersin şubelerini faaliyete geçirmiştir. Ayrıca Ankara, Antalya, Gaziantep, Hopa, Şanlıurfa ve Bartın gümrüklerinde çözüm ortağı gümrük müşavirlikleri ile hizmetlerini devam ettirmektedir. Dış ticaret mevzuatındaki değişiklikleri güncel olarak (gerektiğinde yorum ve açıklamaları ile birlikte) müşterilerine iletmektedir. Öte yandan müşterilerimizin talepleri doğrultusunda, Dahilde İşleme İzin Belgesi/İzni, yatırım teşvik, antrepo hizmetleri, ön tahlil raporlarının alınması ve gümrük/dış ticaretle ilgili tüm konularda müşavirlik hizmetleri sunmaktadır.

Ayrıca, bütün gümrük belgeleri işlemleri tamamlandıktan sonra dijital arşiv sistemi ile elektronik ortama aktarılmakta ve müşterilerimize internet üzerinden ilgili belgelere istedikleri zaman ulaşabilmeleri sağlanmaktadır.

Emir Gümrükleme; İlgili mevzuatlar, etik kurallar çerçevesinde hizmetini sunarken yalnızca hata veya kusurundan kaynaklanan nedenlerle doğan

tazminat taleplerini garanti altına almıştır. Sözkonusu sigorta poliçesi Emir Gümrüklemenin ve müşterisinin müteselsil sorumluluk gereğince ödenecek vergi, vergi cezası, gecikme zammı ve gecikme faizi teminatını da kapsar.

İhtiyaçlarınıza uygun hizmeti bulmak için bize danışın.